Szlakiem iść

photo-1444086798547-11000e647498

Jestem zielonym stworzeniem. Betonowe krainy, wielka kultura i nocne szaleństwa są dla mnie jedynie przyjemnością z doskoku. Dlatego też, jak to często bywa podczas naszych weekendów, wybraliśmy się na szlak w piękną okolicę, którą również Tobie polecam: Mission Trails Regional Park. Jest tam teraz idealna pogoda na piesze wędrówki. Temperatura sięga 24C, wieje lekki wiaterek, jest zielono i słonecznie. Sporym plusem jest również to, że o tej porze roku istnieje mniejsza szansa na spotkanie wesołego grzechotnika. I na szczęście dla nas, ta wędrówka przebiegła bez większych wyzwań; Smiley B podziwiał naturę zasiadając na plecach taty i tylko raz pomyliliśmy szlak. Cali i zdrowi wróciliśmy do domu :)

Ta wycieczka okazała się dla nas wyjątkowa. Podczas niej spotkaliśmy wędrowca, którego słowa rozpoczęły niesamowitą zmianę w naszym życiu. Ów wędrowiec złożył nam niespodziewaną propozycję i przywołał “odłożone na kiedyś” pragnienie. Wizualizowaliśmy je sobie jakiś czas temu i przez racjonalną stronę odpuściliśmy z poczuciem, że spełni się później niż byśmy tego chcieli. Ku mojej radości po raz kolejny moc wizualizacji pokazała mi, że jest moją przyjaciółką, oraz że zwątpienie należy zamienić na odpuszczanie. Wszystko byłoby jednak na nic, gdyby nie umiejętność obserwacji i bycia “tu i teraz”. To ona pomogła mi dostrzec “mój” znak. Ćwicz ją w sobie, bo bez niej możesz nie zauważyć najważniejszej dla siebie wskazówki.

Patrzę na życie jak na wielką przygodę. Wierzę, że mam spory wkład w to jak ono przebiega, a moja codzienność udowadnia mi, że taki obraz życia ma sens. Wsłuchuję się w to, co Wszechświat szepcze do mnie. A Ty? Zaprzyjaźniłeś się ze Wszechświatem? Jego głos możesz usłyszeć wszędzie. Wsłuchaj się w dźwięki, zobacz sygnały jakie dostajesz. Jest ich tak wiele; czy starasz się je interpretować? Jesteś na szlaku, Szlaku Swojego Życia. Krocz nim z zachwytem i zaciekawieniem. Wsłuchuj się w otoczenie i doceniaj każdego wędrowca. Najmniej oczekiwanie napotkany człowiek może dać Ci najcenniejszą wskazówkę. To, czy ją dostrzeżesz, zależy od tego jak bardzo jesteś połączony ze swoją intuicją.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Paulina

Podziel się:

Leave a Reply